Stěrka za kuchyňskou linku

Výběr té pravé stěrky

Chtěli byste stěrku za kuchyňskou linku, ale nevíte jak je to s odolností a které stěrky se na toto místo hodí? Pak tento článek přímo pro vás! Stěrek, které se dají za kuchyňskou linku dát je velké množství, jsou však i stěrky, které se tam dát nedají, pojďme se tedy na tuto problematiku společně podívat.

Která stěrka za kuchyňskou linku nepatří?

Začneme tím co za kuchyňskou linku rozhodně nepatří a tím je Benátský štuk a Marmorino, tyto stěrky jsou velmi křehké a tudíž není dobré je vystavovat extrémním podmínkám. Druhým důvodem proč tyto stěrky nedávat za kuchyňskou linku je, že se stěrky nedají lakovat, protože by se zničilo jejich charakteristické mramorování a jejich přirozený lesk.

Která stěrka je za kuchyňskou linku vhodná?

Když teď víme čemu se vyvarovat, tak se pojďme podívat jaké stěrky jsou za kuchyňskou linku vhodné. Na tvorbu krásného a moderního pohledového betonu doporučujeme použít betonovou stěrku Muro Naturale, tato stěrka nejen perfektně imituje beton, ale je i odolná a s ochranným lakem je skvělou stěrkou za varnou desku. Stejně je na tom stěrka Istinto, kterou můžete vytvořit obrovské množství různých imitací, efektů a vzorů. Další variantou jsou naše univerzální cementové stěrky, které vám také vytvoří nádherný betonový povrch a nabídnou ještě větší odolnost než výše zmíněné stěrky. A pokud nechcete za kuchyňskou linku stěrku, tak můžete zkusit naše dekorativní nátěry, které jsou v kombinaci s našimi laky také vysoce odolné a na toto místo vhodné.

Jakou finální vrstvu použít?

Jakmile už máme vybranou stěrku nebo nátěr, tak přichází otázka jaký lak použít...odpoveď je však jednoduchá, za kuchyňskou linku můžete použít jakýkoliv lak v naší nabídce, záleží jen na vaší preferenci, zdali chcete povrch matný, lesklý nebo extrémně lesklý. Pozor si však dejte na včelí vosk nebo Marseillské mýdlo, ty vaší stěrku sice ochrání před nečistotmi či vodou, ale rozhodně ne před vařícím olejem z pánve, takže tyto dva produkty na ochranu stěrky za kuchyňskou linkou rozhodně nepoužívejte.

 

Tak vám přejeme šťastnou ruku při vybírání té správné stěrky pro vaší kuchyni a uvidíme se u dalšího článku našich rad a tipů!>